SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Punschkoppar 16748079
nr 1674 8079
Punschkoppar
8 st, silver, invändigt förgyllda, Ceson. Vikt: 254g, längd: 6,5 cm, djup: 8,5 cm, höjd: 4 cm
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 27 januari 2025
kl 18:48:54
24/1 13:46:20
1.600 kr
24/1 21:13:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver